В Україні скасовується оподаткування пенсій

19 травня Верховна Рада України розглянула 8 законопроектів про скасування оподаткування пенсій. За результатами обговорення було вирішено прийняти за основу урядовий законопроект і доопрацювати його в частині оподаткування надвисоких пенсій, скасування податку на пенсії працюючих пенсіонерів тощо.

Таким чином за основу було прийнято законопроект №4542 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”.

Проектом передбачається виключити положення Податкового кодексу, згідно з якими до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсійних надходжень або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Зауважимо, наразі ставка такого податку становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку.

Законопроект передбачає, що відповідний документ набирає чинності з 1 травня 2016 року.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone