В Україні стартують перевірки прокурорів на доброчесність

Прокурори Генеральної прокуратури України, регіональних і місцевих прокуратур та слідчі органів прокуратури мають подати Анкету доброчесності прокурора протягом 30 календарних днів після набрання чинності відповідним наказом Генпрокуратури. Подання таких анкет в подальшому відбуватиметься у визначені законом строки, тобто щороку, до 1 лютого.

Відповідний наказ ГПУ від 16.06.2016 р. №205 «Про затвердження Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України» було зареєстровано Мін’юстом 17 червня. Наказом також затверджено анкету доброчесності прокурора.

Як пояснили в ГПУ, метою проведення вказаної перевірки є виявлення прокурорів, які повідомили недостовірну інформацію в анкеті доброчесності, в т.ч. щодо відповідності рівня життя наявному у них та членів їх сімей майну та одержаним доходам.

Подання анкет підлягає обліку в реєстрі таємних перевірок доброчесності прокурорів. Відповідальним за ведення такого реєстру є підрозділ внутрішньої безпеки.

Зазначимо, в анкеті доброчесності прокурор стверджує, що не вчиняв дій, які порочать звання прокурора, своєчасно та достовірно задекларував своє майно, доходи та видатки, не вчиняв корупційних правопорушень та не втручався у діяльність інших прокурорів тощо.

Заповнені анкети будуть оприлюднені на сайті Генеральної прокуратури України. Якщо за результатами таємної перевірки доброчесності буде встановлено ознаки вчинення дисциплінарного проступку, прокурора буде притягнуто до відповідальності. Неподання, невчасне подання анкети також є підставою для притягнення особи до відповідальності.

З текстом документа можна ознайомитись тут.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone