В Україні вступив в силу закон про спецконфіскацію

7 квітня набув чинності закон про процедуру арешту і спецконфіскації, який дозволить вилучати майно у підсудних ще до офіційного рішення суду. Крім того, за новим законодавством особам, щодо яких відкрито кримінальну справу, на період слідства буде заборонено переоформляти майно на третіх осіб.

Нагадаємо: цей закон приймали спеціально для того, щоб отримати доступ до засобів Януковича, який втік, у якого на рахунках “Ощадбанку” зависло близько $ 2 млрд. Тим більше що в уряді вже знайшли застосування цим грошам – вони підуть на потреби Міноборони і поліції.

Однак парламенту вдалося проголосувати за документ лише з четвертого разу, а сам процес його прийняття супроводжувався бійками. Так, Тетяна Чорновіл (Народний фронт) роздряпала обличчя позафракційному Якову Безбаху, що голосував “проти”, а одного з авторів закону, Сергія Пашинського – прямо біля трибуни намагалися побити колеги з “Самопомочі”: противників законопроекту не влаштовувало, що майно будуть конфіскувати не у підсудних, а навіть у підозрюваних. Тим більше що механізм скасування конфіскації, в разі виправдання, до сих пір чітко не прописаний.

Побоювання нардепів викликав і той факт, що за допомогою нової норми влада отримає можливість мстити опонентам.

 

Джерело: Сегодня

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone