В Україні запрацювала доктрина інформаційної безпеки

Президент України затвердив доктрину інформаційної безпеки. Одна з основних її цілей – протидія “руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв’язаної нею гібридної війни”.

Відповідний указ Петра Порошенка оприлюднений на сторінці президента. З дня оприлюднення доктрина набуває чинності.

Підписавши доктрину, президент ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) “Про доктрину інформаційної безпеки України”.

“…Необхідність прийняття Доктрини інформаційної безпеки України зумовлена виникненням актуальних загроз національній безпеці в інформаційній сфері, а також потребою визначення інноваційних підходів до формування системи захисту та розвитку інформаційного простору в умовах глобалізації та вільного обігу інформації”, – повідомляє прес-служба президента.

У документі йдеться, що доктрина має забезпечити “захист українського суспільства від агресивного впливу деструктивної пропаганди, перш за все з боку Російської Федерації”.

Правозахисник Володимир Яворський переконаний, що доктрина інформаційної безпеки не є концепцією вільного ринку ідей та інформації, що “є артеріями демократії та розвитку країни”.

“Закупорювання артерій веде до хвороб та відсталості. І це сумно, бо програмує відсталість країни в усіх сферах: науці, освіті, мистецтві…”, – коментує він на своїй сторінці у мережі Facebook.

“Держава запланувала встановити технічну можливість блокувати інтернет, як це роблять зовсім не демократичні держави, що реалізує не так багато країн в світі. Мені насправді просто не можливо уявити, щоб подібний документ з’явився в США, тому нам і далеко до них”, – додає він.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone