В Україні процвітає торгівля людьми

Аналітик фонду Фулбрайта Люк Драбина видав на сайті Atlantic Council статтю про торгівлю людьми в Україні.

На його думку, українська влада недостатньо активно бореться з цією проблемою.

Звіт Міжнародної організації з міграції за 2015 показав, що Україна досі залишається лідером з торгівлі людьми у Східній Європі, а за роки незалежності від цього чорного бізнесу постраждали вже 160 000 чоловік.

Як зауважує пан Драбина, виклики для боротьби з цим напрямком організованої злочинності стрімко зросли за останні роки. «Анексія Криму і агресія Росії на Донбасі викликали появу 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб і створили сірі зони, в яких майже неможливо стежити за дотриманням прав людини», – зауважує він.

Крім того, проблеми є і з боку української влади, адже війна змусила переглянути витрати, і тому значну кількість коштів з цього напрямку перевели на потреби армії України.

Автор вважає, що нашкодити може також децентралізація.

Зараз міжнародні організації та громадські організації у сфері захисту прав людини працюють з київськими структурами, однак, за розширення повноважень регіонів, будуть змушені витрачати час на налагодження контакту з місцевими адміністраціями.

Є надії на позитивні зміни, адже Міністерство соціальної політики України закінчує п’ятирічний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, в розробці якого беруть активну участь також міжнародні державні організації та громадські організації.

Також дещо активніше стали соціальні кампанії в медіа, присвячені цій проблематиці. Окрім, цього Міністерство планує створити на початку 2016- го міжвідомчу раду, і вже направило в громадські організації запрошення взяти в ньому участь.

Однак, як зауважив пан Драбина, досі невідомо, чим буде займатися ця рада, а представники міністерства не відповіли на його інформаційні запити.

 

Джерело: Euroua

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone