В ВР з’явилась друга ініціатива щодо застосування поліграфа

У Парламент внесено 2 проекти, що регулюють поліграфологічну діяльність. І від того, який із них підтримають парламентарі, залежатиме напрям її розвитку в Україні.

Народний депутат Андрій Тетерук (фракція ПП «Народний фронт») зареєстрував законопроект «Про захист прав осіб, які проходять опитування (дослідження) на поліграфі» (№4094). У свою чергу представник ПП «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій пдготував проект «Про поліграфологічну діяльність» (№4094-1).

При цьому якщо в першій ініціативі наголос робиться на правах осіб, які проходять опитування, та обов’язках поліграфолога, то в другій — на доступі до професії.

Відповідно до проекту №4094-1 забороняється ведення поліграфологічної діяльності без отримання відповідного сертифіката. Отримати ж його можна буде після складання кваліфікаційного іспиту, який проводитиме Рада поліграфологів. Вона ж визначатиме порядок допуску до складення іспиту та перелік документів, що додаються до заяви для його проходження.

Таким чином, має з’явитись єдиний централізований орган, який займатиметься допуском до професії. Нині отримати сертифікат можна після навчання в окремих закладах.

Така централізація, з одного боку, має гарантувати високий рівень підготовки фахівців, а з другого — може перетворитися на штучне обмеження доступу до професії та призвести до корупційних ризиків у гонитві за отриманням сертифіката.

Нагадаємо, що згідно першої ініціативи (законопроект № 4094) Парламенту пропонують визначити, що особи, які претендують на посади в поліції, держслужбовці, які хочуть зайняти більш високу посаду, зобов’язані пройти перевірку на поліграфі. Така ж вимога стосується прокурорів, зокрема, проходження ними щорічно таємної перевірки доброчесності, і в т.ч. з використанням поліграфа.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone