Венеціанська комісія: люстрація серйозно порушує основні права громадян

Застосування закону про люстрацію, на недоліки якого вказувала Венеціанська комісія, серйозно порушує основні права громадян. Це може підірвати верховенство закону і довіру суспільства до нових установ.

Про це заявив голова Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо, передають «Українські Новини».

Закон про люстрацію в України мав ряд недоліків, які “Венеціанська комісія” вказала й рекомендувала для зміни. Закон, однак, не було змінено дотепер. Деякі виправлення перебувають на розгляді Верховної Ради, але ми ще не оцінювали їх“, – підкреслив він.

люстрація, Венеціанська комісія, громадян

Джанні Букіккіо. Фото: УНІАН

За словами Букіккіо, держави мають право самостійно вибудовувати власне законодавство в настільки педантичних питаннях, але вони повинні дотримуватися загальних, прийнятих у світі норм і критеріїв.

Застосування закону про люстрацію у своєму первісному виді, недоліки якого ми визначили, серйозно порушувало основні права громадян. “Венеціанська комісія” рекомендувала внести виправлення в закон про люстрацію, щоб привести його у відповідність із європейськими стандартами й запобігти порушенням прав людини. Ми вважаємо, що це важливо зробити. Процес люстрації може ефективно захистити молоду демократію від своїх ідеологічних ворогів, але якщо вона здійснюється довільним образом, це може створити нових ворогів і може підірвати верховенство закону й довіру суспільства до нових установ“, – заявив голова “Венеціанської комісії”.

При цьому, Джанні Букіккіо відмовився давати оцінку, наскільки ефективно йде процес люстрації в Україні. “Недоліки ми визначили. Там були серйозні порушення основних прав деяких осіб. Але я не знаю конкретної ситуації. Питання не до мене, і не до “Венеціанської комісії”, щоб висловити думку про ефективність закону про люстрацію й конкретний вплив, який він мав на права людини в Україні“, – стверджує він.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone