Верховний суд Криму визнав меджліс кримських татар екстремістською організацією

Верховний суд Криму визнав меджліс кримсько-татарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території Росії.

Таким чином, суд задовольнив позов, призначеного Москвою після анексії півострова, прокурора Криму Наталії Поклонскої, яка в середині квітня винесла рішення про призупинення діяльності меджлісу.

Потім було розпочато кримінальне провадження за фактом заборони меджлісу в Криму і через кілька днів Міністерство юстиції Росії внесло меджліс кримських татар до переліку організацій, закритих за здійснення екстремістської діяльності.

На засіданні суду у вівторок Наталя Поклонська заявила, що меджліс не є самостійною організацією, а його членів і керівників назвала «маріонетками в руках великих західних ляльководів».

Заступник голови меджлісу Наріман Джеляль, в свою чергу, зазначив, що організація є міжнародною і не може бути заборонена в Росії.

Він також повідомив, що меджліс не може бути зареєстрований за російськими законами, оскільки жоден місцевий закон не підходить під цю організацію.

Адвокат меджлісу Джеміль Темиш назвав рішення кримського суду незаконним, додавши, що рішення буде оскаржене у Верховному суді Росії.

Чинному главі меджлісу кримсько-татарського народу Рефату Чубарову з 2014 року офіційно заборонений в’їзд в Росію, так само як попередньому голові і лідеру кримськотатарського національного руху Мустафі Джемілєву.

Обидва вони зараз живуть в Києві. Прокуратура Криму вважає їх причетними до енергетичної блокади півострова і порушила проти них кілька кримінальних справ.

Як розповідав в інтерв’ю Наріман Джеляль, рішення суду про заборону меджлісу не стане катастрофою для самої організації, однак негативно вплине на імідж Росії.

 

Джерело: Судово-юридична газета

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone