Відсутність ретроспективної дії рішень КС порушує питання справедливості, — суддя ВС

Людина, яка вийшла з позитивною відповіддю Конституційного Суду на її звернення, все одно стоятиме перед питанням перегляду того самого остаточного судового рішення. А це породжує певні проблеми.

На це звернув увагу суддя Касаційного адміністративного суду ВС Альберт Єзеров, коментуючи для видання “Закон і Бізнес” практику розгляду КС конституційних скарг.

Одне з питань, на його думку, — відсутність ретроспективної дії рішень КС. «Положення, що визнане неконституційним, втрачає чинність з моменту прийняття такого рішення Судом, — зауважив суддя.— Тож суди загальної юрисдикції відмовлятимуть усім громадянам, щодо яких була застосована норма, яка вже є неконституційною, але будуть задовольняти заяви тих, хто звернувся до судів уже після оприлюднення рішення КС. На мій погляд, ця проблема порушує питання справедливості».

Експерти вважають, що зміст конституційної скарги потрібно переписати, аби звернутися з нею до КС могли всі. Докладніше про це читайте у статті «Прискіпливі та нетолерантні».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone