Видворення Шустера з країни стане останнім впевненим кроком країни до диктатури

Рішення анулювати дозвіл на роботу журналіста і телеведучого Савіка Шустера приняли не в Київському міському центрі зайнятості, а “замовники набагато вище”. Про це заявили в Опозиційному блоці і зажадали від влади терміново втрутитися в ситуацію.

Опозиційний блок виступив з протестом проти заборони тележурналісту Савіку Шустеру працювати в Україні. Таку заяву партія опублікувала на своєму сайті.

Ми вважаємо, що це рішення прийняв не Київський міський центр зайнятості. Фактичні замовники набагато вище. І сьогодні вони хочуть згорнути свободу слова, заборонивши всьому суспільству виступати проти влади і говорити правду. Савік Шустер був і залишається незручним журналістом для всієї влади і політиків. Влада раніше витіснила з ефіру великих телеканалів його шоу, яке багато років було символом свободи слова в країні. Теперішнє фактичне видворення Шустера з нашої країни – це удар по демократії, несумісний з європейськими цінностями“, – сказано в заяві.

В політичній силі вважають, що сьогоднішній скандал з анульованими рішенням Центру зайнятості означає рух країни в бік диктатури.

Рішення центру зайнятості говорить про одне – закручування гайок в країні триває. Адже вже сьогодні люди бояться на вулицях висловлювати свою точку зору, відмінну від лінії правлячої партії, або показати своє невдоволення тієї убогим життям, до якої призвів уряд, – щоб не потрапити під гарячу руку радикалів від влади. Справи убитих журналістів і опозиціонерів не розслідуються. Саме тому ми заявляємо: видворення Савіка з країни стане останнім впевненим кроком країни до диктатури. Керівництво України повинно дати право суспільству на свободу слова, а телеведучому – на роботу, і не прикриватися чиновниками з центру зайнятості“, – закликає Опозиційний блок.

Політики звертаються і до влади, і до міжнародних організацій з вимогою забезпечити свободу слова в країні.

Нинішня Україна, в якій переслідуються опозиція і незалежні засоби масової інформації, вже сьогодні далека від стандартів демократії. Ми не повинні дозволити владі остаточно відкинути Україну в часи тоталітаризму і кухонних протестів. Опозиційний блок вимагає від влади термінового втручання в ситуацію навколо Савіка Шустера. Популярному телеведучому має бути повернуто право працювати в країні. Влада зобов’язана забезпечити всім без винятку журналістам право говорити правду. І ми закликаємо всі міжнародні правозахисні організації взяти на контроль дотримання цього права в Україні“, – заявили партійці.

 

Джерело: “Гордон

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone