Вихідні дні на Новий 2020 рік та Різдво

Кожен рік на святкування Нового року та Різдва Христового, зважаючи на перенесення Кабінетом Міністрів України робочих днів, утворюються канікули. Не став винятком і період свят 2019 – 2020.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Нагадаємо, усі святкові дні і дні релігійних свят визначені статтею 73 Кодексу законів про працю. У такі дні на підприємствах, в установах та організаціях робота не проводиться. До таких свят відноситься Новий рік (1 січня) та Різдво Христове, який в Україні два: католицьке 25 грудня та православне 7 січня.

Коли між вихідними (субота та неділя) і державними святами випадає один робочий день, у таких випадках Кабмін зазвичай «з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу» робить такий робочий день вихідним з наступним відпрацюванням у найближчу суботу.

Перенесення робочих днів визначені:

  • у 2019 році – розпорядженням Кабінету Міністрів від 10.01.2019 № 7-р;
  • у 2020 році – розпорядженням Кабінету Міністрів від 23.10.2019 № 995-р.

Оскільки католицьке Різдво цього року припадає на середу, ми матимемо лише один вихідний день всередині тижня – 25 грудня.

А от на святкування нового 2020 року утворюються чотириденні канікули з 29 грудня 2019 року по 1 січня 2020 року. Згідно з розпорядженням № 7-р 30 та 31 грудня стають вихідними. Один з них ми вже відпрацювали у суботу 21 грудня. Ще одна робоча субота цього року нас чекає 28 грудня.

2 – 3 січня 2020 року – звичайні робочі дні, а от на православне Різдво утворюються чотириденні канікули з 4 по 7 січня (робочий день понеділка, 6 січня згідно розпорядження №995-р стає вихідним і його відпрацювання заплановане на 11 січня).

Нагадаємо, графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Повністю святкові (державні та релігійні) вихідні дні у 2020 році можна переглянути тут.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone