Віктор Мусіяка: застосування дефектного закону про люстрацію є ненормальною практикою

Нині діючий закон про люстрацію порушує принципи верховенства права та права людини. Він потребує змін, оскільки застосування дефектного закону є ненормальною практикою. Про це Українським Новинам сказав член Конституційної комісії, конституційний юрист Віктор Мусіяка.

Норма закону, яка передбачає звільнення людей, що займали посади в часи правління Януковича, протирічить принципам верховенства права. Треба зробити нормальний закон, привести його у нормальний стан. Передбачити механізм, який би дав можливість не порушуючи права людей чітко визначити тих, кого необхідно люструвати і прибрати із органів влади, і тільки тоді його застосовувати“, – сказав Віктор Мусіяка.

Він зазначив, що Венеціанська комісія наголошувала на необхідності внесення змін до цього закону.

До сьогоднішнього дня, наскільки мені відомо, ці зміни не внесені. Якщо в такому стані цей закон продовжує діяти, то очевидна його неефективність. Зараз називають різні цифри, скільки людей пролюстровано, скільки тисяч збираються пролюструвати. Це все від лукавого“, – зазначив Віктор Мусіяка.

За його словами, потрібно внести зміни в закон, зробити його гармонійним і прийнятним, а тоді вже дивитися наскільки все це зможе реалізовувати ідею люстрації.

Член Конституційної комісії також нагадав, що українська сторона погодилася з пропозиціями Венеціанської комісії, щодо необхідності внесення змін у закон про люстрацію і, нібито, пообіцяла підготувати відповідний законопроект.

Де цей законопроект, чому він не голосується? А в той час закон про люстрацію, який є дефектним – застосовується. От це ненормально!“, – вважає Віктор Мусіяка.

Ми втратили дуже багато часу, це треба було робити дуже швидко. Я не розумію, чому стільки часу пройшло і не внесені зміни. Автори закону затяті на тому, що їхній недолугий варіант є прийнятним“, – додав він.

Коментуючи розгляд закону про люстрацію Конституційним судом, Віктор Мусіяка сказав, що не розуміє, чому йде затягування з оголошенням рішення у цій справі. “З деяких питань вони навіть в неділю сидять і працюють, а це стосується інтересів тисяч і тисяч людей, а вони все це тягнуть. Ну скажіть вже своє слово! Суд міг би винести рішення, хоча б у відповідності до висновків Венеціанської комісії, де вона вказала на неприйнятні речі”, – зазначив він.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone