Винагорода викривачеві корупції виплачуватиметься одразу після рішення суду

Виплата винагороди викривачеві корупційних діянь буде здійснюватися одразу після рішення суду і не залежатиме від повернення завданої державі шкоди.

Відповідну правку врахував Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики під час підготовки до другого читання проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» (№1010), повідомляє “Закон і Бізнес”.

Так, суму винагороди за викриття злочину запропоновано в розмірі 10% від шкоди, завданої державі внаслідок корупційних дій. У законопроекті передбачалося виплачувати винагороду «в межах 10%». Між кількома викривачами сума розподілятиметься «у рівних частинах».

Дискусію викликало питання щодо зниження порогу для виплати винагороди. У законопроекті передбачалося, що на «подяку» від держави можна розраховувати лише в тому разі, коли в результаті корупційних дій нанесено шкоду на понад 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак така пропозиція не знайшла підтримки більшості членів Комітету.

Загалом було розглянуто 211 правок до законопроекту. Документ спрямований на захист викривачів корупції, щоб стимулювати викриття значних корупційних злочинів, зазначається у законопроекті. Підкреслено, що винагорода є стимулом, а не компенсацією втрат викривачеві.

Комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроект №1010 у другому читанні та в цілому.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone