Виплати переселенцям припинені

Ані пенсій, ані допомоги. Держава заморозила виплати тисячам переселенців. Платити не будуть, поки не перевірять всіх, які втекли з тимчасово непідконтрольних територій. У Міністерстві соціальної політики стверджують, що це вимушений захід. Мовляв, у ряди порядних переселенців затесалися шахраї, які насправді живуть там, а гроші отримують – тут, що незаконно. Ось тільки поки тривають перевірки на місцях, 150 тисяч людей живуть впроголодь. Скільки чекати відновлення виплат?

Не п’ять хвилин, як це здається чиновникам із кабінетів, а по кілька годин тепер змушені стояти в черзі переселенці, доводячи своє право на пенсії і допомогу.

Всі ці люди потрапили під підозру. У Службі безпеки України склали перелік осіб, підозрюваних у тому, що за документами вважаються переселенцями, а живуть на підконтрольних територіях.
Це – підстава для припинення виплат.

У списках СБУ зараз вже 350 тисяч осіб. Це кожен третій переселенець. Найбільше зареєстрованих на підконтрольній частині Донецької області. Прізвища засекречені. Співробітники соцзабезів, до яких потрапляють дані, дають підписку про нерозголошення. Ті, кого внесли до списків, дізнаються про це після припинення виплат.

Мов грім серед ясного неба – стала для Валентини Курлянцевої новина про те, що їй не належать ані пенсія, ані допомога від держави. У соцзабезі Дружківки так і сказали: ви – несправжня переселенка.

Перевірити адресу, за якою живе пенсіонерка, дуже просто. Але чиновники не стали обтяжувати себе.

Чому переселенка з прифронтового селища Кірове, яка останні півтора року жила в Дніпропетровську і Дружківці, потрапила у списки підозрюваних – невідомо. Статус переселенця втрачають всі, хто в’їхав на окуповану територію і не повернулися назад протягом двох місяців. Також під підозрою ті, хто зареєстрований у надмірно населених адресах.

Сєверодонецьк Луганської області. За адресою вулиця Новікова, будинок 15б, зареєстровано і начебто проживає майже 7500 переселенців“, – зазначає Василь Грицак, голова СБУ.

У Сєверодонецьку на Новікова 15б – знаходиться управління праці та соцзахисту. Почувши в новинах адресу своєї роботи, чиновники здивувалися.

Ніяких 7500 осіб у базі внутрішньо переміщених осіб, яку веде управління праці та соцзахисту населення міста Сєверодонецька, не зареєстровано“, – говорить Наталія Василенко, начальник управління праці та соціального захисту в Сєверодонецьку.

У штампі про реєстрацію за законом дозволялося вказувати одну з трьох адрес: соцзабезу, міграційної служби або будь-яку іншу.

З іншого боку, у держави немає можливості ігнорувати шахраїв, рахунок вкрадених коштів йде на мільярди. Пенсії нараховують навіть мертвим душам! Міністр Розенко звернув увагу, що на Донбасі помирає підозріло мало людей похилого віку.

Таких смертей повинно було бути не менше 70-80 тисяч. А ми маємо тільки 20“, – каже Павло Розенко, міністр соціальної політики України.

Виплати вже припинили сотням тисяч переселенців, зареєстрованим у п’яти прифронтових областях. Те ж обіцяють зробити і в інших регіонах. Столиці чищення поки не торкнулися. Але за дивним збігом тут також почалися перебої з виплатою “переселенських”.

Другу зиму провели подружжя Піскунови далеко від рідного будинку в Макіївці. Разом з товаришами по нещастю притулок знайшли у санаторії Пущі-Водиці, звідки їх періодично виселяють.

Тільки на знеболюючі – в Ольги Олександрівни ампутована нога – йде до півтори тисячі на місяць. Ще 500 – плата за кімнату. І від обох пенсій подружжя залишається всього тисяча. Переселенських – а це майже дві тисячі на сім’ю – в цьому місяці чомусь не видали.

В Оболонському соцзабезі пояснили, що все нараховано, зараховано, немає грошей.

Переселенці підозрюють, що виплати масово припиняють через банальну економію бюджетних коштів. Адже процедура відновлення права на пенсії та допомоги може займати два-три місяці, а то й довше.

 

Джерело: Сегодня

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone