Віруючі УПЦ в селі Птича третю добу перебувають в своєму храмі без їжі та води

У селі Птича Дубенського району представники УПЦ КП три доби блокують вхід до Свято-Успенського храму. Віряни Української Православної Церкви в селі Птича знаходяться в своєму храмі без їжі та води.

Про це повідомив сайт Рівненської єпархії.

Представники Київського Патріархату блокують вхід до храму, забороняють передавати людям продукти та воду, апелюючи до нібито незаконного їхнього перебування там.

«Віруючі УПЦ мають право перебувати в храмі, неправомірними є дії представників поліції, чиновників, які допустили таку ситуацію. Право релігійної громади УПЦ перебувати в своєму храмі підтверджено рішеннями чотирьох судів, тому обмежити його ніхто не може. Згідно до норм чинного національного та міжнародного законодавства право власності є непорушним, – заявив правозахисник Рівненської єпархії.

«Повага до основних прав, в тому числі й релігійних, є невід’ємною частиною загальних принципів права, дотримання яких повинна забезпечувати держава. Чиновники всіх рангів зобов’язані донести громаді КП, що, згідно з чинним законодавством, вони не можуть пред’являти ніяких претензій на Свято-Успенський храм», – додав юрист.

Нагадаємо, що сайт Рівненської єпархії з вимогою виконати рішення суду про арешт храму. Вони наполягають, щоб віряни УПЦ покинули храм.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone