Вищий спецсуд скасував виправдання блогера Коцаби Апеляційним судом

Вищий спеціальний суд скасував виправдальну ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області у справі блогера Руслана Коцаби, звинуваченого у державній зраді, і призначив новий розгляд кримінальної справи в апеляційному суді.

Відео, на якому суд зачитує ухвалу, розміщено у мережі YouTube.

Згідно з відео, повний текст сьогоднішньої ухвали суд оголосить вранці 7 червня.

Адвокат Коцаби Тетяна Монтян підтвердила, що справа повторно слухатиметься в апеляційному суді.

“Підстави скасування – суто процесуальні: через те, що апеляційний суд не задовольнив клопотання прокуратури про дослідження деяких доказів. Нагадую, що касація валялася в Вишці аж з 29 серпня 2016 року! Мета всього цього абсурду – максимально відтягнути ухвалення остаточного рішення, аби також відтягнути винесення рішення Європейським судом”, – написала Монтян на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 7 лютого 2015 року журналіста-фрілансера та блогера з Івано-Франківська Коцабу заарештували після оприлюднення відео на YouTube, в якому він вимагає негайно припинити бойові дії та закликає українців відмовитися від мобілізації.

31 березня того ж року обвинуватили у “державній зраді” та “перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України”.

Прокуратура просила для Коцаби 13 років позбавлення волі.

Amnesty International заявила, що Коцаба є першим за п’ять років українським в’язнем сумління.

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд визнав місцевого блогера Руслана Коцабу винним у перешкоджанні діяльності Збройних сил України і засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі, знявши обвинувачення в державній зраді. На суді Руслан Коцаба заявив, що не визнає своєї провини.

14 липня 2016 року Апеляційний суд повністю виправдав івано-франківського журналіста Коцабу і  звільнив його з-під варти у залі суду.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone