Висновок Комітету Верховної Ради на проект Закону України №2540а

ВИСНОВОК

Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» (реєстр. № 2540а)

 

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» (реєстр. № 2540а), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроект, як це зазначено у пояснювальній записці до нього, розроблений у зв’язку з необхідністю надання стороні обвинувачення можливості забезпечення ефективного виконання заходів кримінально-правового характеру, які можуть бути застосовані до юридичних осіб відповідно до положень розділу XIV Кримінального кодексу України (далі – КК) та забезпечать відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також стягнення в дохід держави неправомірної вигоди, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою, відповідно до частини другої статті 966 КК.

Проаналізувавши зазначений законопроект народні депутати України – члени Комітету зазначили, що пропозиції з удосконалення норм Кримінального процесуального кодексу України, які регулюють підстави і порядок накладення арешту на майно, є слушними але потребують досконалого опрацювання, редагування та уточнення на основі висловлених при обговорені пропозицій та зауважень.

Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні законопроект відхилити.

Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України пропонує за результатами розгляду в першому читанні законопроект повернути на доопрацювання.

Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна А.А.

Додаючи висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та проект постанови Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.

 

Голова Комітету                                                                           А. Кожем’якін

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone