Визначення мови освіти є прерогативою ВРУ — рішення КСУ

Національні меншини та корінні народи отримали гарантії вивчення української мови як однією з умов їх повноцінної інтеграції в українське суспільство. Такого висновку дійшов Конституційний Суд.

Інформує інтернет-джерело “Закон і Бізнес”.

У рішенні від 16.07.2019 №10-р/2019 Велика палата КС визнала конституційним закон «Про освіту» від 5.09.2017 №2145-VIII.

Зокрема, КС констатував, що цей акт гарантує національним меншинам і корінним народам України право на вивчення рідної мови та водночас передбачає вивчення державної. Адже остання є обов’язковим засобом спілкування в усіх сферах суспільного життя, що визначені законом. До того ж установлюється певний перехідний період, який дає громадянам можливість адаптуватися до нового правового регулювання у сфері освіти.

«У законі не лише відтворюється зміст і обсяг конституційного права на освіту мовою відповідної національної меншини, а й передбачається його реалізація у двох формах:

навчання рідною мовою (дошкільна й початкова) та вивчення рідної мови (на всіх рівнях загальної середньої освіти)», — констатував Суд. Водночас прерогативою законодавця є визначення того, на яких освітніх рівнях та в якому обсязі може відбуватися навчання мовою національних меншин.

Прикметно, що це рішення Суд прийняв саме в день набрання чинності законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone