Влада хоче призначати митрополитів Української Православної Церкви. Цього не робили навіть монголо-татари

Заступник голови фракції Опозиційного блоку в парламенті Олександр Вілкул зажадав від влади зупинити спроби обмеження і заборони діяльності Української Православної Церкви.

«Влада за Конституцією не має права втручатися в релігійні питання. Але, незважаючи на це, нинішня українська влада фактично хоче призначати Главу УПЦ і митрополитів. Такого немає в жодній країні світу. Цього не робили навіть монголо-татари», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

«Влада зробила перший крок до обмеження діяльності Української Православної Церкви. 13 народних депутатів з провладних фракцій напередодні Православної Пасхи внесли в парламент відповідний законопроект № 4511. Влада за Конституцією не може втручатися в релігійні питання. Як прихожанин УПЦ я буду не тільки молитися за те, щоб влада схаменулася, але і як народний депутат буду робити все в рамках закону, щоб цей «Законопроект тринадцяти» не був прийнятий. Україні потрібен мир! Українці повинні мати право спокійно ходити в свою Церкву, в яку тисячу років ходили їхні предки», – підкреслив Вілкул.

Він зазначив, що «Законопроект тринадцяти» передбачає:

  • Встановлення особливого статусу для Української Православної Церкви;
  • Узгодження з Міністерством культури призначення керівництва Української Православної Церкви;
  • ВСІ храми, монастирі і навіть сільські церкви УПЦ повинні укласти ДОГОВОРИ з Мінкультури.

«При цьому, що буде написано в договорі, законопроект не повідомляє. Таким чином, в разі відмови з боку УПЦ підписати такий договір, діяльність Української Православної Церкви буде заборонена», – сказав Вілкул.

Провладний «Законопроект тринадцяти» порушує Конституцію України і законодавство про свободу совісті, порушує принцип рівності, встановлений статтею 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». У ній зазначено, що всі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається.

Крім того, «Законопроект тринадцяти» грубо порушує конституційний принцип невтручання і відособленості держави від Церкви, що закріплено в статті 35 Конституції України. А також порушує гарантоване цією ж статтею Конституції право на свободу світогляду і віросповідання.

«Мільйони прихожан УПЦ моляться за відновлення миру в нашій країні і її територіальної цілісності, а влада навпаки, прикриваючись фразами про захист суверенітету і соборності, штучно нагнітає ситуацію. Знищивши економіку, зробивши українців жебраками, піднявши ціни і тарифи, влада тепер намагається забрати у людей основу – віру і церкву. Ми не повинні цього допустити! І нехай Господь простить тих, хто творить беззаконня», – резюмував Вілкул.

 

Джерело: офіційний сайт ОБ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone