Влада Криму просить визнати блокаду півострова геноцидом

Депутати т.зв. Державної ради Криму звернулися до російських правоохоронних відомств з проханням розслідувати акт геноциду з боку України, яким вважають блокаду півострова. Про це йдеться в заяві, прийнятій на сесії Держради в середу і опублікованій на її офіційному сайті.

Державна рада Республіки Крим (…) закликає Генеральну прокуратуру Російської Федерації, Слідчий Комітет Російської Федерації провести розслідування за фактом здійснення геноциду проти жителів Республіки Крим депутатами Верховної Ради України, в тому числі, і в створенні злочинних угруповань, метою яких є заподіяння шкоди життю і здоров’ю людей в умовах блокади Криму.

Депутати також просять сприяння російських правоохоронних структур у підготовці звернень до різних міжнародних організацій, в тому числі, в Генеральну асамблею і Рада Безпеки ООН, з метою проведення розслідування за фактом порушення Україною зобов’язання щодо запобігання геноциду, взятого Києвом, що підписав відповідну конвенцію, а також з метою покарання України за застовування «всіх можливих заходів для припинення геноциду відносно Республіки Крим».

Депутати вважають, що продовольча і енергетична блокади півострова «являють собою наочний приклад грубого порушення прав людини». У заяві також наголошується, що подібні дії «завдають шкоди цивільному населенню Криму».

Відзначимо, що дія контракту з постачання електрики з території України закінчилася, продовжувати контракт на півострів російська влада не стала, не погодившись із запропонованим Києвом формулюванням в новому документі, що Крим – це українська територія.

 

Джерело: Юридична практика

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone