ВР може вирішити питання освіти, отриманої на окупованій території

Верховній Раді пропонують врегулювати ряд питань щодо освіти, отриманої на окупованій території. Зокрема, дозволити таким особам пройти в Україні відповідну атестацію для визнання отриманої кваліфікації.

Відповідний законопроект №3832 Про внесення зміни до статті 7 Закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” (щодо забезпечення права на отримання освіти)” був зареєстрований в ВР на минулому тижні.

Як вже раніше повідомляло Міносвіти, планується вирішити ситуацію, при якій діти, які опинилися на окупованій території, можуть подати документи про освіту тільки від окупаційної влади, які Україна не приймає.

Так, проектом визначено, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, і особи, яким надано статус закордонного українця, які знаходяться в Україні на законних підставах і проживають на тимчасово окупованій території, мають право на отримання або продовження отримання певного освітнього рівня на території інших регіонів України в порядку, визначеному Законом України “Про вищу освіту”.

Такі особи, а також громадяни України, які проживають на окупованій території, не завершили здобуття повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах на тимчасово окупованій території, мають право продовжити навчання і пройти державну підсумкову атестацію в загальноосвітніх навчальних закладах на території інших регіонів України.

Громадяни України, які проживають на окупованій території, здобувають вищу і професійну освіту за кошти державного бюджету в межах квот, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах освіти і науки.

Крім того, передбачається, що вищевказані особи, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованій території після 20 лютого 2014 року, мають право на проходження атестації для визнання отриманих кваліфікацій. Порядок визнання таких кваліфікацій визначить Міносвіти.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone