ВРП вдруге звільнила В.Татькова з посади судді ВГСУ

Вища рада правосуддя звільнила Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

На засіданні Вищої ради правосуддя 3 вересня розглянуто питання про звільнення В.Татькова з посади судді Вищого господарського суду України на підставі пункту 2 частини шостої статті 126 Конституції України, передає «ЗіБ».

Як зазначили у ВРП, в 2016 році суддю В. Татькова було звільнено з посади Вищого господарського суду України у зв’язку з порушенням ним вимог щодо несумісності.

У 2017 році суддя намагався оскаржити рішення спочатку Вищому адміністративному суді України, а потім у Верховному Суді. Утім у задоволенні його позовів було відмовлено. Але через рік він знову звернувся до ВС з позовом до Верховної Ради, та домігся скасування постанови ВРУ про його звільнення з посади судді.

Але, рішення Вищої ради юстиції від 24.12.2015 про внесення до ВРУ подання про звільнення судді В.Татькова з посади судді ВГСУ з підстав порушення вимог щодо несумісності досі є чинним.

Зазначається, що матеріали та подання Вищої ради юстиції про звільнення суддів, за якими до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» не прийнято рішення Президентом України чи Верховною Радою України, передаються до Вищої ради правосуддя для ухвалення рішення про звільнення суддів з посад з підстав, зазначених у поданнях.

Верховна Рада листом від 16.07.2019 надіслала ВРП подання Вищої ради юстиції від 19.01.2016 про звільнення судді Вищого господарського суду України В.Татькова з посади судді з підстав порушення вимог щодо несумісності.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити В.Татькова з посади судді ВГСУ на підставі пункту 2 частини шостої статті 126 Конституції України.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone