ВРП висловилася щодо законопроекту про антикорупційні суди

Прийняття законопроекту «Про антикорупційні суди» (№ 6011) суперечить Конституції та не узгоджується із законами «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя», які є базовими імплементаційними законами судової реформи.

Про це ідеться у консультативному висновку щодо проекту закону «Про антикорупційні суди» № 6011, затвердженому Вищою радою правосуддя, передає «Закон і Бізнес».

Член ВРП Вадим Беляневич повідомив, що документ був опрацьований робочою групою, утвореною відповідно до розпорядження Голови ВРП.

«Висновок підготовлений спільними зусиллями Вищої ради правосуддя. Крім того, за моїми запитами надали висновки Вища кваліфікаційна комісія суддів України – в частині, що стосується процедур добору суддів, Державна судова адміністрація України – щодо матеріально-технічного забезпечення роботи суду, Рада суддів України – стосовно питань, пов’язаних із суддівським самоврядуванням. Результатом цієї спільної роботи став проект висновку, в якому відображено всі пропозиції та зауваження, що надходили до законопроекту», – поінформував Вадим Беляневич.

Вища рада правосуддя,розглянувши проект Закону України «Про антикорупційні суди» (реєстраційний № 6011), дійшла висновку про недоцільність прийняття зазначеного законопроекту як такого, що суперечить Конституції й не узгоджується із законами «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя», які є базовими імплементаційними законами до Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)».

Вища рада правосуддя ухвалила затвердити консультативний висновок щодо проекту Закону «Про антикорупційні суди» (реєстраційний № 6011) і надіслати його до Верховної Ради.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone