ВРУ з подачі президента відхилила закон про соцзахист чорнобильців

Верховна Рада України відхилила Закон України “Про внесення змін до Закону України про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (щодо соціального захисту постраждалих осіб) “, (реєстраційний номер 2093).
Даний закон був прийнятий парламентом 17 березня 2016 року, але президент України Петро Порошенко ветував його і направив 12 квітня з пропозиціями до Верховної Ради України.

В пропозиціях зазначається, що даним законом передбачено встановлення пільг і компенсацій постраждалим від Чорнобильської катастрофи, що призведе до додаткових витрат з Держбюджету на суму 1,5 мільярда гривень. Але при цьому не вказані джерела доходів бюджету, які повинні направлятися на ці витрати. У зв’язку з чим президент вважає, що закон не відповідає Конституції України в частині про збалансованість бюджету. Тому Порошенко запропонував ВР відхилити цей законопроект.

Верховна Рада України не підтримала пропозицію відхилити цей законопроект. За це рішення проголосували лише 48 (при необхідних 226 – ред.) З 319 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

У той же час Верховна Рада України не змогла подолати вето президента на цей закон. За подолання вето проголосувало лише 214 (при необхідних мінімум 300 – ред.) з 330 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

У такій ситуації законопроект вважається відхиленим.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада внесла зміни до Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (щодо соціального захисту постраждалих осіб) (№ 2093). За це рішення проголосував 261 народний депутат з 318 зареєстрованих в сесійній залі.

12 квітня президент України застосував право вето до Закону “Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо соціального захисту постраждалих осіб” і направив його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.

За словами Порошенка, законом передбачені зміни, які суттєво розширюють коло осіб, яким будуть надаватися пільги і компенсації як постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема відновлюється надання пільг і компенсацій громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачається надання відповідних пільг і компенсацій членам сім’ї померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 1, незалежно від наявності причинного зв’язку його смерті з Чорнобильською катастрофою, також відновлюється неефективний і застарілий механізм надання соціальних пільг для всіх категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Джерело: Сьогодні

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone