ВС: Під час тендеру орган місцевого самоврядування діє як суб’єкт владних повноважень

Оскарження рішень тендерного комітету департаменту обласної державної адміністрації має відбуватись у порядку адміністративного судочинства. Такого висновку дійшла Велика палата Верховного Суду (постанова від 14.05.2019).

Повідомляє інтернет-ресурс “Закон і Бизнес”.

У постанові №918/843/17 ВП ВС визначила юрисдикцію справ щодо оскарження рішень тендерного комітету департаменту облдержадміністрації з питань будівництва та архітектури.

Суд виходив із того, що орган виконавчої влади або місцевого самоврядування у відносинах щодо організації та порядку проведення торгів (тендеру) діє як суб’єкт владних повноважень і спори щодо оскарження рішень чи бездіяльності цих органів до виникнення договірних правовідносин між організатором та переможцем цього тендеру належать до юрисдикції адміністративних судів.

Водночас уже після укладення договору між організатором конкурсу та його переможцем спір щодо правомірності рішення тендерного комітету підлягає розгляду в порядку цивільного або господарського судочинства, оскільки фактично зачіпає майнові інтереси переможця торгів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone