ВС: Спори про переведення засудженого віднесено до адмін’юрисдикції

Справи щодо оскарження відмови центральної комісії Міністерства юстиції в переведенні засудженого з однієї установи відбування покарання до іншої розглядаються в порядку адміністративного судочинства. Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 10.04.2019.

Інформує інтернет-ресурс “Закон і Бізнес”.

Засуджений звернувся до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним і скасування рішення ЦК Мін’юсту про відмову в переведенні засудженого з однієї установи виконання покарань до іншої. Перша інстанція відмовила у відкритті провадження на підставі п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства та зазначила, що спір виник не з приводу реалізації відповідачем управлінських функцій суб’єкта владних повноважень, а пов’язаний з виконанням вироку, тому справу слід розглядати за правилами кримінального судочинства. Апеляційний суд залишив рішення без змін.

У постанові №822/3059/17 Велика палата ВС вказала на таке. У спірних правовідносинах Мін’юст діяв як суб’єкт владних повноважень у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, тому правомірність ухвалення рішення про відмову в переведенні засудженого з однієї установи відбування покарання до іншої може бути предметом перевірки в суді адмін’юрисдикції.

Крім того, у стст.537 та 539 Кримінального процесуального кодексу визначено перелік питань, які суд вирішує під час виконання вироків, та порядок їх вирішення, а можливість розгляду судами за правилами КПК скарг засуджених на рішення комісії про відмову в переведенні з однієї установи відбування покарання до іншої не передбачена.

Тому ВП ВС дійшла висновку, що спір у цій справі є публічно-правовим і підлягає вирішенню за правилами КАС.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone