ВС визначив умову діяльності ПАТ, якщо чверть його капіталу належить державі

Якщо корпоративні права держави перевищують 25% статутного капіталу, включення представника Фонду державного майна або уповноваженого органу управління до складу наглядової ради та ревізійної комісії суб’єкта господарювання є обов’язковим. Про це йдеться в постанові Верховного Суду від 25.06.2019.

Інформує інтернет-джерело “Закон і Бізнес”.

Публічне акціонерне товариство, проводячи загальні збори та обираючи членів наглядової ради, не дотрималося норми закону «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 №185-V, відповідно до якої представник від фонду обов’язково повинен бути включений до складу наглядової ради.

У постанові №909/637/18 колегія суддів Касаційного господарського суду зазначила, що вказані порушення закону неможливо усунути шляхом проведення позачергових загальних зборів, оскільки відповідно до статуту товариства загальна кількість членів наглядової ради становить 5 осіб, а рішенням загальних зборів таку кількість членів уже було обрано, що унеможливлює обрання ще однієї особи (представника від ФДМ).

Отже, неотримання ПАТ у строк, визначений у ст.38 закону №185-V, пропозицій фонду щодо кандидата до складу наглядової ради не звільняє від обов’язку виконувати приписи п.12 ст.11 закону.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone