ВСУ відреагував на заяви Петренка щодо звільнення суддів

Верховний Суд України направив голові парламенту листа з проханням керуватись при вирішенні питань щодо обрання суддів у яких закінчився 5-тирічний строк їх повноважень виключно положеннями законодавства, а не політичними закликами як то висловлення Міністра юстиції Павла Петренка.

В листі ВСУ на адресу депутатів мова йде про події 18 травня, коли під час парламентських слухань П.Петренко запропонував звільнити 800 суддів, які очікують на обрання на посаду безстроков.

“На жаль, така пропозиція лунає вже не вперше з вуст високопосадовців та представників українського політикуму. Більше того, подібні заклики щодо звільнення суддів, як правило, супроводжуються негативними оцінками діяльності суддів, обвинуваченнями всіх суддів у корупції, перекладанням на суддів відповідальності за всі негаразди, які відбуваються в державі. Цим у суспільстві штучно створюється атмосфера неприязні до суддів, недовіри до судової влади, а тотальне звільнення суддів видається єдиним заходом, реалізація якого розблокує проведення реформ у державі, призведе до економічного зростання, покращення добробуту наших співвітчизників та викорінить усі прояви корупції в державі” – відзначається у листі ВСУ.

Тривале необрання суддів на посади безстроково, відзначають в суді, призвело дозупинки роботи низки місцевих судів, а в деяких судах склалася ситуація, коли повноваження здійснювати правосуддя має лише один суддя. За інформацією ВККСУ, якщо до кінця цього року парламентом не буде обрано суддів безстроково, повністю зупинять свою роботу близько 40 судів загальної юрисдикції.

Підкреслюючи необхідність якнайшвидшого вирішення питання обрання суддів, ВСУ закликає парламент керуватись в цьому питанні виключно положеннями міжнародних стандартів у сфері судочинства та національного законодавства й не зважати на політичні заклики.

З текстом листа ВСУ можна ознайомитись за посиланням.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone