В’язні вимагають від суду повернути їм право на порножурнали

У США арештанти домагатимуться скасування закону, який зумовив закриття тюремних порночитален. Вони вважають, що подібна заборона порушує їхні конституційні права.

58 в’язнів виправної установи в місті Форт-Додж (штат Айова) подали позов, у якому стверджують, що заборона порушує їхнє конституційне право на порнографію. В ухваленні закону вони звинувачують «релігійних тиранів», яким «плювати» на конституцію США і декларацію незалежності. Позивачі зажадали, щоб кожному з них виплатили компенсацію у розмірі $25000, повідомляє The Des Moines Register.

Натхненником подання позову став 70-річний Аллен К.Майлс, який з 1982-го відбуває довічне ув’язнення за вбивство. Позов надійшов до суду наприкінці

жовтня. Суддя, який розглядав його, ухвалив, що збір за подання повинен сплатити кожен позивач. Засуджені можуть направити запит про відміну збору, але після цього їм доведеться подати нову скаргу.

Читальні зали для порнографічних видань з’явилися у буцегарнях штату близько 30 років тому. Тоді голова окружного суду Гарольд В’єтор констатував, що правила в державних в’язницях щодо наявності таких матеріалів були неконституційно розпливчастими й надмірними.

Проте в 2018 році законодавці Айови заборонили департаменту виправних установ виділяти кошти на поширення серед арештантів комерційних матеріалів, які містять інформацію сексуального характеру. Закон також не дозволяє зберігати в камерах фотографії оголених людей. Під заборону потрапляє й журнал Playboy, котрий вже давно купують 9 тюрем штату, в яких тримають 8575 в’язнів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone