Як переселенцям отримати біометричний закордонний паспорт – відповідь міграційної служби

Українським законодавством не передбачена окрема процедура для оформлення закордонного паспорта для внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомила Державна міграційна служба України (ДМС) у відповіді на запит видання “ОстроВ”.

“Законодавством не передбачено надання додаткових документів і особливої процедури оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон для внутрішньо переміщених осіб”,– ідеться у відповіді ДМС.

У ДМС також зазначили, що видача паспорта для виїзду за кордон громадянам (зокрема отримання оцифрованих відбитків пальців рук) здійснюється територіальними органами або підрозділами ДМС незалежно від місця проживання громадянина.

Для оформлення закордонного паспорта необхідно подати такі документи:

1) заяву-анкету;

2) паспорт громадянина України (для осіб, які досягли шістнадцятирічного віку)

3) свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон уперше особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку);

4) відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору);

5) заяву про відмову отримувати паспорт для виїзду за кордон, в який імплантовано безконтактний електронний носій, або про відмову від внесення інформації до такого носія (у разі необхідності).

6) у разі оформлення паспорта особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 сантиметри і одну фотографію розміром 10х15 сантиметрів для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Як відомо, у разі отримання Україною безвізового режиму з ЄС, в’їзд в європейські країни за цією процедурою може бути тільки з біометричними паспортом.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone