ЄСПЛ розгляне справу екс-командира «Беркута» проти України

Європейський суд з прав людини прийняв до провадження заяву колишнього командира БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області Владислава Лукаша, який фігурує в Україні у кримінальному провадженні, відкритому за обставинами загибелі та побиття учасників масових протестів, які відбувалися в Києві з листопада 2013 року до лютого 2014 року.

Про це редакції газети «Закон і Бізнес» повідомила захисник В.Лукаша, адвокат Правової корпорації «Татарів, Фаринник, Головко» Наталія Вознюк, розповівши про підстави звернення до ЄСПЛ.

Полковника міліції Лукаша було затримано 21 квітня 2015 року без визначення слідчого судді. В якості підстави при цьому була використана ст. 208 КПК, яка дозволяє затримувати підозрюваного під час вчинення злочину або безпосередньо після цього, якщо ознаки на тілі, одязі або місці події або очевидці вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин. Але ж від подій, в участь яких звинувачують мого підзахисного, минуло майже півтора року!

Це незаконне, на думку Н.Вознюк, утримання під вартою згодом закріпив суд: «Незважаючи на наявні порушення вимог як Кримінального процесуального кодексу України, так і Конвенції про захист прав людини та основних свобод, постановою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 15.05. 2015 було відмовлено у задоволенні клопотання про звільнення особи, яка незаконно утримується під вартою, і зазначено, що дане визначення оскарженню не підлягає».

У зв’язку з тим, що всі національні засоби захисту прав Лукаша були вичерпані, заявник звернувся до ЄСПЛ за захистом порушених прав, гарантованих п. 1 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність), п. 1 ст. 6 (право на справедливий суд), п. 3 ст. 6 (право на правову допомогу та захист), ст. 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone