Юридичний експерт УПЦ: законопроект №4128 не погоджували з релігійною спільнотою

Верховна Рада України не погоджувала законопроект № 4128 з Всеукраїнською Радою Церков та релігійних організацій, яка представляє релігійну громадськість України. Про це повідомив газеті «Сегодня» глава Синодального юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов.

Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності рекомендував депутатам прийняти законопроект №4128 в першому читанні. Небезпека полягає в тому, що створюється негативний прецедент, коли ВРЦіРО вибірково усувають від участі в обговоренні законопроектів про свободу віросповідання. У даній ситуації постає питання про внесення змін в закон “Про свободу совісті та релігійні організації. При цьому, що про це думає ВРЦіРО навіть не запитали. Не виключено, що в подальшому законопроекти, які стосуються релігійних організацій, які не будуть узгоджувати з релігійною спільнотою“, – роз’яснив юрист.

Присутність на засіданні комітету окремих представників релігійних організацій не виражає думку всієї релігійної громадськості, яке представлено у Всеукраїнській Раді Церков. Представники Української Православної Церкви раніше звертали увагу на дану негативну тенденцію. На засіданні ВРЦіРО 1 березня 2016 керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський та Броварський Антоній висловив стурбованість тим, що дана законодавча ініціатива попередньо не обговорювалася і не узгоджувалася з членами ВРЦіРО, яких вона, безпосередньо, стосується.

Нагадаємо, що законопроект №4128 передбачає внесення змін до статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», щодо зміни релігійними громадами юрисдикції.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone