Юристи відкрили рік права та озвучили найближчі пріоритети

Асоціація правників України зосередить свою увагу на формуванні громадської ради доброчесності при ВККС, роботі над законопроектом про Вищу раду правосуддя та обранні нового складу Верховного Суду.

Такі пріоритети діяльності АПУ на церемонії відкриття року права, яка проходить сьогодні у Києві, озвучив президент Асоціації Денис Бугай, передає кореспондент видання “Закон і Бізнес“.

Оскільки судова тематика стане визначальною у найближчій діяльності АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування Володимир Кравчук закликав правників обрати активну позицію у питанні реформування системи правосуддя.

В.Кравчук закликав колег «не залишатися в окопі, а брати на себе професійні виклики». За його підрахунками наразі в Україні, окрім близько 30 тисяч адвокатів та майже 15 тисяч прокурорів, працюють близько 300 тисяч юристів, від думки яких залежатиме майбутнє впровадження судової реформи в життя.Також серед ризиків судової реформи він назвав «шкідливою» звичку суддів боятися власної незалежності.

Почесною відзнакою Асоціації правників України «За честь і професійну гідність», яка вручається один раз на рік за вагомий внесок у розвиток юридичної професії в Україні, було посмертно нагороджено Данила Курдельчука, що обіймав посаду президента Укрінюрколегії.

Д.Курдельчук працював в Інюрколегії з 1967 року, відразу після закінчення відділення міжнародного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. У грудні 1991 року його було обрано головою Президії, а в 1994 році – президентом Укрінюрколегії, якій він присвятив усе своє життя.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone