Юрист про ситуацію на Донбасі: Міжнародний колокол вже починає дзвонити

З 14 по 18 березня в Україні з візитом перебуває делегація Робочої групи ООН з питання про використання найманців. Вони зберуть інформацію про ймовірну діяльність в країні найманців, іноземних бойовиків, а також приватних військових і охоронних компаній.

«Ситуація на території України дуже складна і динамічна, і ми спробуємо прояснити повідомлення, що надходять, про те, що в країні безчинствують найманці, приватні військові та охоронні компанії, а також іноземні бойовики, а також наслідки такої практики для прав людини», – заявила одна з членів робочої Групи Патрісія Аріас. До складу делегації включено також Саїда Мокбіл.

Члени делегації мають намір відвідати зони конфлікту. Вони проведуть зустрічі з представниками уряду, членами парламенту, представниками неурядових організацій і «офіційними особами» самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», а також з колишніми бойовиками.

За підсумками візиту члени Групи підготують доповідь, яка буде передана на розгляд Ради ООН з прав людини у вересні.

Дана новина була оприлюднена на сайті ООН і залишилася практично непоміченою ЗМІ. Однак візит представників ООН в Україні може мати негативні наслідки для влади, вважає екс-заступник міністра юстиції України Максим Райко.

«За тиждень до цього, в своїй тринадцятій доповіді моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, в черговий раз описала серйозні порушення прав людини в Україні, в тому числі і «ймовірні порушення гуманітарного права», здійснювані сторонами конфлікту на Донбасі», – зауважив юрист.

На його думку, подібна увага з боку ООН, говорить про те, що факти всіх правопорушень, в тому числі норм міжнародного гуманітарного права, не тільки моніторяться, але і документуються міжнародними організаціями.

«З великою часткою впевненості, можна сказати, що в подальшому такі доповіді, ляжуть в основу розслідувань правопорушень, скоєних сторонами конфлікту і не тільки, в міжнародних юдиціальних органах. Ймовірно, будуть вони розглянуті і в Міжнародному Кримінальному Суді, юрисдикція якого фактично визнана Україною і діє відносно подій на території України і без ратифікації Римського Статуту, про що висловилися вже багато моїх колег», – вважає М.Райко.

«Відповідно, владі слід терміново згадати про захист прав людини в Україні, необхідність відновлення миру на Донбасі, згадати, що там живуть люди, наші співгромадяни, які мають точно такі ж права, як і ми, оскільки міжнародний колокол вже починає дзвонити», – резюмував він.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone