За ігнорування запитів місцевих депутатів хочуть штрафувати

Верховній Раді пропонують встановити штрафи за затягування з відповідями на запити депутатів місцевих рад або надання неповної або помилкової інформації.

У парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення зміни до статті 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог депутата місцевої ради» (№3709).

Згадана стаття встановлює адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог народного депутата. Проектом пропонується поширити її дію також на випадки невиконання законних вимог місцевих депутатів. Отже, у разі його прийняття посадових осіб зможуть карати за згадані порушення штрафом в розмірі від 170 до 6800 грн.

Автори документа стурбовані, що чинне законодавство закріплює право місцевих депутатів на звернення до органів влади, але КоАП не встановлює покарання за ігнорування таких звернень. Втім, проект, напевно, не надто поліпшить ситуацію. Адже наші чиновники досить майстерно пишуть відписки на різні запити та звернення.

 

Джерело: Закон & Бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone