За посягання на народовладдя – суддів КС на нари (проект)

Якщо судді нарікають на свавільне тлумачення правоохоронними органами ст.375 Кримінального кодексу, то народні обранці, навпаки, пропонують посилити санкції за завідомо неправосудне рішення. Насамперед — для членів Верховного та Конституційного судів.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Так, Сергій Соболєв із фракції БЮТ уніс до парламенту проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації кримінальної відповідальності суддів за постановлення завідомо неправосудного судового рішення» (№2113).

У ньому передбачено, що суддю ВС за неправосудне рішення слід карати виключно позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із трирічною забороною на зайняття певних посад. Особливо якщо вердикт стосувався пенсіонера, дитини чи недієздатного або перешкодив мітингувальникам.

А для членів КС пропонується виписати окрему статтю, в якій визначатиметься спеціальна санкція за неправосудне рішення, «спрямоване на порушення конституційного принципу народовладдя або розподілу влади, зміни конституційного ладу України», — від 5 до 8 років. Якщо ж це буде «звичайне» неправосудне рішення, то покарання буде дещо меншим — від 3 до 6 років ув’язнення.

Те, чому верхня межа для суддів ВС є дещо вищою, автор проекту не уточнює. Так само не зрозуміло, хто ж визначатиме неправосудність рішень КС. Утім, судячи із пояснювальної записки, де згадується відома постанова ВР від 24.02.2014 №775-VІІ, таку оцінку можна робити на підставі голосувань у парламенті.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone