Заборонені книги, або які нововведення чекають українців, що читають

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко провів робочу нараду з письменниками, видавцями, представниками СБУ, Державної фіскальної служби з напрацювання механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

«Не дивлячись на те, що кількість російських книг пропагандистського характеру на книжкових полицях наших магазинів менше, процес їх ввезення та продажу, на жаль, залишається неконтрольованим. Нам потрібно всім разом – органам влади, видавцям, письменникам, бібліотекарям та представникам громадськості – виробити алгоритм дій, вирішивши, яким шляхом ми рухаємося далі», – сказав Вячеcлав Кириленко.

За даними Держкомтелерадіо, на сьогодні більше 70% друкованої продукції, що реалізується в Україні, є продукцією країни-агресора і більшість її є контрафактною. І якщо вдається зафіксувати порушення нелегального перетину кордону таких книг, то через «недосконале законодавство» є ймовірність, що через суд вони будуть повернуті власнику.

На думку письменника і видавця Дмитра Капранова, заборона російської продукції не вирішить проблему і він може бути введений в дію тільки в крайньому випадку. Він вважає, що книги країни-агресора потрібно ліцензувати.

«Ліцензування – це дієвий механізм контролю, яка не порушує міжнародних правил торгівлі. Якщо його впровадити на російські книги, то можна відсікти всю антиукраїнську продукцію. Головною перевагою ліцензування є те, що воно буде спиратися на експертну думку кваліфікованої громадськості – критиків, видавців, рецензентів», – переконаний Дмитро Капранов.

Під час наради було вирішено створити робочу групу при Держкомтелерадіо, яка повинна виробити дієвий механізм обмеження доступу російської продукції в Україну. Перше засідання заплановане на 29 квітня.

 

Джерело: Судово-юридична газета

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone