Заклики до звільнення суддів ведуть до колапсу системи

Все частіше громадські організації підміняють основну мету судової реформи – створення незалежної судової гілки влади до банальної зміни кадрів.

Однак, така «поголовна» люстрація може привести до несподіваних наслідків. Більш того, коли доходить до конкретної діяльності таких активістів, то не завжди їх наміри диктуються громадською позицією, а не власною вигодою. Як приклад, можна взяти громадський рух ЧЕСНО, який фінансуэться європейськими партнерами України. Однак, як виявилося, цілі, представлені для отримання гранту, абсолютно відрізняються з реальними діями його активістів.

Своєю позицією в цьому питанні з «Судово-юридичної газетою» поділився суддя-спікер Ленінського райсуду міста Дніпропетровська Дмитро Мовчан.

«Сьогодні наша національна судова система працює в умовах жорсткої нестачі суддівських кадрів. Загальновідомі випадки, коли в певних місцевих судах взагалі немає суддів, і громадяни не можуть отримати доступ до правосуддя (наприклад, Магдалинівський район Дніпропетровської області), або коли в судах працюють менше 50% суддів необхідних за штатом, і доступ до правосуддя в такій місцевості є надмірно ускладненим. Тому, відкрите, в умовах реформування вітчизняного судочинства, питання формування професійного суддівського корпусу України є чи не одним з найактуальніших. Цілком зрозуміло і те, що до такого процесу прикута увага як громадськості, так і правової спільноти країни.

Публічні заклики про звільнення суддів способом прийняття певного рішення парламентом, як політичним інститутом, без будь-якої мотивації того, чому той чи інший суддя не повинен працювати на своїй посаді, за своїм змістом безумовно суперечать стандартам Європейського співтовариства, аж ніяк не сприяючи вирішенню окресленої вище проблеми доступу до правосуддя.

Як ми всі бачимо, в даному випадку такі заклики до безпідставного ігнорування певних європейських стандартів і спроби неадекватного застосування інструментів колективної відповідальності і політичної доцільності не знайшли своєї підтримки у громадськості, наслідком чого стало таке звернення громадської організації «Правова держава» до міжнародних партнерів України.

Нам всім слід пам’ятати, що ніколи в історії використання популістської методології, як і дискримінаційних принципів, або інструментів політичного впливу, не дозволяло побудувати незалежну і професійну судову гілку влади. Порушення фундаментальних основ формування і функціонування судової гілки влади буде коштувати Україні дуже дорого», – підкреслив суддя.

 

Джерело: Судово-юридична газета

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone