Закон про люстрацію містить всі ознаки порушення Конституції

Закон про люстрацію містить всі ознаки порушення Конституції, прав і свобод громадян. Про це у понеділок, 16 травня, в ефірі радіо “Вести” заявив народний депутат від “Опозиційного блоку” Михайло Папієв.

Венеціанська комісія вже двічі – в грудні 2014 року, зробивши проміжний висновок, і в червні 2015 року – розбила в пух і прах закон “Про очищення влади”, – підкреслив він.

Політик зазначив, що закон про люстрацію порушує Конституцію, зокрема її 61 і 62 статті.

Має бути відповідність цього закону нормам Конституції України, загальним принципам прав людини та Європейській конвенції з прав людини. Не можна підміняти законом про люстрацію закон про боротьбу з корупцією, тому що якщо людина вкрала, то вона повинна сидіти за абсолютно окремим законом“, – заявив Папієв.

Після дій нинішніх чиновників, які призвели до падіння економіки і до зубожіння життя, і до підвищення курсу долара, і до підвищення тарифів, люди хочуть сьогодні люстрації вже цієї влади“, – сказав він.

Цей закон не може порушувати Конституцію та європейські принципи демократії. Треба домогтися, щоб Конституційний суд нарешті, після 13 місяців розгляду цього закону, прийняв рішення про його відповідність або невідповідність Основному Закону. З першого погляду видно, що цей закон містить всі ознаки порушення Конституції, прав і свобод громадян“, – підсумував Папієв.

 

Джерело: 112

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone