Закон про Нацполіцію створює поле для правопорушень – колишній юрист МВС

В Україні може відбутися певний відкат у захисті прав людини. Таку думку висловив колишній юрист Нацполіції Михайло Каменєв.

“Причина цьому – нещодавня заява очільниці відомства, що нинішній Кримінально-процесуальний Кодекс України (прийнятий за часів Януковича) є занадто ліберальним. “Це поганий дзвіночок”, – вважає юрист.

Крім того він наголосив, що чинний Кодекс про адміністративні порушення (прийнятий ще за часів СРСР) застарів і містить просто абсурдні норми.

“Необхідно додати до КПК поняття кримінальних та адміністративних проступків. Прописати нормально процедури. Ввести поняття затримання по кримінально-процесуальному та адміністративному кодексах. Ніяких “запрошень”, “доставлень” (у відділ поліції – ред.) – це створює дуже широке поле для зловживань”, – пояснив Михайло Каменєв.

Він також зауважив, що люди не відрізняють так зване опитування від затримання, і у більшості випадків навіть не підозрюють, що можуть відмовитися.

Експерти наполягають, що законодавство має зобов’язати правоохоронців повідомляти громадян про таку опцію.

Михайло Каменєв вважає, що нормативно-правова база є дуже слабкою. Є лише закон про Нацполіцію, але немає підзаконних актів для його виконання. Нічим не регулюється застосування камер на одязі поліцейських, немає обмежень, яка інформація може зберігатися у їхніх базах даних і скільки вона там може бути по часу. Все це порушує приватність особи і створює широке поле для зловживань.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone