Закон про “партійну диктатуру” оскаржили в КС

Депутати просять заборонити виключати небажаних кандидатів з виборчих списків.

49 депутатів Верховної Ради підписали подання до Конституційного Суду з проханням визнати неконституційним закон про “партійну диктатуру”, який дозволяє партіям виключати небажаних кандидатів з виборчих списків.

Нардепи вважають, що можливість виключення кандидатів у депутати зі списку партії за рішенням її з’їзду суперечить ст.5 Конституції, згідно з якою єдиним джерелом влади в Україні є народ. Також вони нагадали, що КС у 2005 році тлумачив ст.5 і зробив висновок, що отримані за допомогою виборів результати народного волевиявлення є обов’язковими.

Посилаючись на закон про вибори, депутати зазначають, що результати парламентських виборів – це схвалення і підтримка всього списку партії і черговості кандидатів у ньому, тому коригування списку партією після виборів, на їхню думку, означає взяття на себе партією повноважень народу, і зміну результатів виборів.

Крім того, нардепи вважають, що поширення цього закону на списки партій для парламентських виборів 2014 року суперечить ст.58 Конституції, згідно з якою закони не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Також депутати зазначають, що цей закон суперечить ч. 3 ст. 22 Конституції (згідно з якою забороняється звуження наявних прав і свобод під час ухвалення законів або внесення змін до них), оскільки, на їхню думку, обмежує виборчі права громадян.

Загалом подання підписали 19 депутатів з фракції “Блок Петра Порошенка”, п’ять з “Народного фронту”, четверо – від групи “Воля народу”, по одному від групи “Відродження”, “Батьківщина” і “Самопоміч”, а також 18 позафракційних.

 

Джерело: Лівий берег

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone