Запропонована кримінальна відповідальність за ухилення від об’єктивного розподілу справ в суді

Кримінальну відповідальність можуть встановити за порушення принципів об’єктивності, неупередженості та випадковості при розподілі справ в судах.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4203 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо встановлення відповідальності за фактичне ухилення від об’єктивного і неупередженого розподілу справ автоматизованою системою документообігу суду (автор законодавчої ініціативи – нардеп від “Опозиційного блоку” Євген Мураєв).

Законопроектом пропонується доповнити статтю 376.1 Кримінального кодексу новим положенням, встановив кримінальну відповідальність за порушення принципів об’єктивності, неупередженості та випадковості при розподілі справ в судах.

Згідно з проектом, бездіяльність посадової особи або іншої особи, спрямовані на фактичне ухилення від об’єктивного і неупередженого розподілу справ автоматизованою системою документообігу суду, караються штрафом від 600 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на термін до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone