Запропоновано ліквідувати Верховний Суд України

Найпростішим способом повернення до триланкової судової системи була б ліквідація самого Верховного Суду України.

Таку думку в інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес»висловив голова Вищого господарського суду України в 2006—2010 рр. Сергій Демченко, розповідаючи про існуючий сьогодні спір в рамах реформи правосуддя щодо кількості ланок у судовій системі та можливу ліквідацію системи господарських судів.

«На жаль, багатьом заможним людям невигідне ефективне управління економікою. Коли в людини багато грошей, вона стає ворогом економічних законів, адже може задушити будь-кого і чесні правила гри їй лише заважатимуть», – зауважив він.

На думку С.Демченка, господарські суди — це саме та система, яка намагається знайти раціональні підходи до розгляду спорів, шукає рішення, які були б вигідні обом сторонам. «Суддя стурбований не тільки тим, щоб рішення було законним, він думає, які наслідки матиме його позиція. Можна, наприклад, стягти якусь суму з відповідача, але той втратить все майно, не виконає зобов’язань перед іншими контрагентами. Як наслідок, може зупинитися ціла галузь економіки. Тому заявлена сума до стягнення може бути зменшена, аби підприємство вижило й зуміло виплатити свої борги», – пояснює він.

«Мабуть, саме тому певні бізнес-кола не зацікавлені в існуванні системи господарських судів та вносять пропозиції про її ліквідацію. На жаль, до цих пропозицій долучився й Верховний Суд, повернувшись до спору щодо кількості ланок у судовій системі. Напевно, забуваючи про те, що найпростішим способом повернення до триланкової системи була б ліквідація самого ВС», – резюмував С.Демченко.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone