Запропоновано звільнити чиновників від доведення законності збагачення

Пропонується вважати незаконним збагаченням необгрунтовані, а не недоведені чиновниками доходи.

У парламенті зареєстрований депутатський законопроект №4025 про внесення змін до статті 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення».

Пропонується викласти диспозицію ст. 368-2 КК в новій редакції, визначивши незаконне збагачення як набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, які вона не може обгрунтувати (зараз – «законність підстав придбання яких не підтверджено доказами»), а також передача їй таких активів будь-якою іншою особою.

Як наголошується в пояснювальній записці, в чинній редакції стаття 368-2 КК суперечить статті 62 Конституції України (так як ніхто не зобов’язаний доводити свою невинність) і суперечить статті 20 Конвенції ООН проти корупції, де визначені менш строгі вимоги в порівнянні з КК України – слід лише правильно обгрунтувати законність доходів, а не довести їх.

Автори проекту вважають, що прийняття запропонованих змін сприятиме полегшенню застосування законодавства про незаконне збагачення на практиці.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone