Запропонували ефективний спосіб освоєння бюджетних коштів

Перерозподілити бюджетні надходження на користь територіальних громад планують народні депутати. Зокрема, вони вважають, що такі заходи здатні покращити інфраструктуру та збільшити інвестиції.

Інформує інтернет-джерело “Закон і Бізнес”.

Проект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№10438) щодо збільшення надходжень коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць подано на розгляд парламентарів.

Автори законодавчої ініціативи вважають, що перерозподіл рентної плати за користування надрами на користь місцевих бюджетів здатен збільшити розмір такої плати. Наразі на користь місцевих бюджетів зараховується всього 5% від рентної плати. Такі малі відсотки не дозволяють громадам мати належні фінансові можливості для розвитку регіональної інфраструктури та ефективної реалізації ресурсного потенціалу регіонів.

Тож, якщо відповідні надходження будуть збільшені з 5 до 10%, місцева влада буде зацікавлена в тому, щоб розвивати інфраструктуру. Тоді потенційні інвестори будуть позбавлені необхідності нести капітальні, експлуатаційні та транспортні витрати. А отже, нас очікує освоєння нових родовищ.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone