Здобуту на окупованій території освіту можна підтвердити в Україні

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, біженці і т.д., які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованій території після 20 лютого 2014, мають право на проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання у порядку, визначеному Міносвіти.

Відповідний Закон (законопроект №3832) “Про внесення зміни до статті 7 Закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” (щодо забезпечення права на здобуття освіти)” сьогодні опублікували в “Голосі України”. Закон набирає чинності з дня наступного за днем опублікування.

Документом визначено, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця, які перебувають в Україні на законних підставах та проживають на тимчасово окупованій території, мають право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України в порядку, визначеному Законом України “Про вищу освіту”.

Такі особи, а також громадяни України, які проживають на окупованій території, які не завершили здобуття повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах на тимчасово окупованій території, мають право продовжити навчання та пройти державну підсумкову атестацію в загальноосвітніх навчальних закладах на території інших регіонів України.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone