“Життя за ґратами” – у Києві презентували першу стрічку відеопроекту про місця несвободи

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ) презентувала першу стрічку нового відеопроекту “Життя за ґратами” “Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика”.

Презентація відбулась 15 березня у київському просторі “MediaHub”.

форбіден ту форбід,

Стрічка ознайомлює глядача із особливостями роботи тюремної системи, формальними нормами та реаліями життя людини за ґратами на прикладі роботи Роменської виправної колонії та Сумського слідчого ізолятора.

На думку ініціаторів проекту, шляхом підвищення рівня правової обізнаності широкого кола громадян, а отже покращення комунікації з органами державної влади, відеопроект “Життя за ґратами” має сприяти уникненню та недопущенню ситуацій, пов’язаних з неправомірними діями адміністрації в’язниць.

У презентації взяли участь представники громадських та міжнародних організацій, монітори Національного превентивного механізму та представники державних органів влади, зокрема офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України.

Після показу стрічки відбулась дискусія за участю Олександра Федорука, керівника програми Асоціації УМДПЛ “Права людини за ґратами”, Ксенії Кравцової, режисера стрічки, Олександра Гатіятуліна, правозахисника, Голови правління ГО “Моніторів НПМ “Україна без тортур”, Віталія Хведчука, начальника відділу ресоціалізації засуджених Департаменту пробації Міністерства юстиції України, Ірини Білик, правозахисниці, регіонального координатора зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області.

Переглянути фільм можна на Youtube-каналі Real Stories Production.

Перша стрічка відеопроекту “Життя за ґратами” створена з просвітницькою місією творчою студією Real Stories Production у рамках програми Асоціації УМДПЛ “Права людини за ґратами” за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта (США).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone