Зміни на авторинку: захист екології чи перешкоди для колекціонерів

Барахла на наших дорогах повинно стати менше, вважають народні обранці. Тож пропонують заборонити ввіз на територію України авто, що не відповідають екологічним нормам рівня «євро-5». Перші зміни планують запровадити вже із січня 2020 року.

Відповідний проект «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» (№10128) зареєстровано у Верховній Раді.

Документ передбачає адаптацію українського автомобільного ринку до запровадження міжнародних екологічних вимог до транспортних засобів. Зокрема, ідеться про цілковиту заборону ввозити на територію України транспортні засоби, які не відповідають нормам «євро-5».

Поповнення вітчизняного автомобільного парку в останні роки відбувається здебільшого за рахунок уживаних машин низької якості. Як стверджують автори проекту, у подальшому такі авто збільшують кількість ДТП.

У свою чергу власники антикваріату скаржаться, що через зміни в законодавстві вони позбавлені можливості поповнити власні колекції ретроавтомобілями, які виготовлені у ХХ ст. в Європі.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone