Змінювати оператора без зміни номера можна буде в 2019 році

Часом виникають ситуації, коли нас не влаштовує якість телефонного зв’язку чи тарифи відповідного оператора. В таких ситуаціях хочеться змінити оператора, але зберегти номер телефону. Виявляється така послуга запрацює вже в наступному році.

Ця послуга зветься MNP (Mobile number portability), в Україні вона передбачена змінами до Закону «Про телекомунікації», ухваленими 1 липня 2010 року, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на BRDO.

Закон давав 6 місяців для прийняття необхідних НПА органами виконавчої влади. Лише 2013 Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) ухвалила «Положення про надання послуг із перенесення номера» і обрала адміністратора Центральної Бази Даних персональних номерів та перенесених абонентських номерів. Однак через непрозорі корупційні схеми зазначене Положення оскаржив в суді один з мобільних операторів.

У 2015 році НКРЗІ розробила новий порядок надання послуг з перенесення абонентських номерів та поклала функції адміністратора центральної бази даних MNP на державне підприємство «Український державний центр радіочастот». УДЦР оголосив тендер на закупівлю послуг з перенесення номеру, який закінчився судами, а врешті мировою угодою між учасниками тендеру в червні 2018 року. Врешті-решт НКРЗІ обіцяє впровадити MNP 1 травня 2019 року. Абоненти зможуть змінювати оператора, не втративши при цьому свій номер телефону. Ми сподіваємося, що цього разу додаткових затримок не буде, адже окрім абонентів, на вирішення проблеми очікують і європейські партнери відповідно до Директиви № 2002/22/ЄС.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone