Звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка

герб, Андрій Деркач, Деркача

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Міжфракційне депутатське об’єднання
«На захист порушених конституційних прав громадян
та проти політичних репресій
«ЗАБОРОНЕНО ЗАБОРОНЯТИ»


№  357/2-14

Генеральному прокурору України
Луценку Ю. В.

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Юрію Віталійовичу!

Під час виконання депутатських повноважень мені стало відомо щодо можливого вчинення протиправних дій окремими особами в сфері постачання на територію України цілісних комплексів та комплектуючих запчастин для високоточного медичного обладнання, яке використовується в державних закладах охорони здоровʼя.

Встановлено, що на території України функціонує низка підприємств, кінцевим бенифіціаром яких є Гаєвський Костянтин Станіславович (Українець, уродженець м. Житомир, 07.07.1967 р.н.). Зокрема, таких як: ТОВ «УМТ+», ПрАТ «УМТ», ТОВ «Медторг», ПП «НВО «ДІКСІОН Україна».

Вищевказані юридичні особи фігурують в численних кримінальних провадженняхвнесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань в різних регіонах України, повʼязаних з продажем медичної техніки за тендерними процедурами МОЗу та обласним департаментам охорони здоровʼя, а саме:

  • № 42013080040000048(події 2013 року) за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах посадовими особами Запорізької обласної лікарні під час проведення тендерних закупівель медичного обладнання (НАБУ);
  • № 52017000000000598(події 2017 року) тендерна закупівля комітетом з конкурсних торгів стаціонарної ангиографичної системи (НАБУ).
  • № 12016080060001586 (події 2016 року) державні закупівлі ліків та медичного обладнання в Запоріжжі.
  • № 12016101070000215розслідування Головного управління контррозвідки захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ службових злочинів у сфері закупівлі медичного обладнання за завищеними цінами.
  • № 12018030000000436розслідування здійснюється СУ ГУНП у Волинській області відносно посадових осіб управління охорони здоров’я Волинської ОДА щодо розтрати бюджетних коштів при закупівлі медичної апаратури.

В засобах масової інформації Гаєвський К.С. відомий тим, що більше 10 років є єдиним постачальником медичного обладнання фірми ToshibaMedical(МРТ/КТ – апарати, УЗД, рентгени, інше) на територію України.

Гаєвський К.С. створив низку фірм за кордоном, зокрема у Словаччині, на які отримав ексклюзивне право продажу обладнання Toshibа і продовжив його постачати в Україну через свої українські компанії.

Продаж медичної техніки здійснювався за тендерними процедурами,  по явно завищеним цінами. Однак, замість нових апаратів «Toshibа», фірми Гаєвського К.С. постачали до українських лікарень застарілі, вже вживані, і часто не придатні до експлуатації запчастини.

Дана злочинна схема працювала за мовчазної згоди та сприяння обласних департаментів охорони здоров’я і головних лікарів окремих медичних закладів. Деяким з них вже повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Крім того, з наявної інформації в ЗМІ, Гаєвський К.С., знаходячись під надійним «дахом» одного з оперативних підрозділів СБУ, тісно співпрацює з так званими «смотрящими», кураторами в медичній сфері, які фактично приймають рішення щодо розпорядження державними коштами по закупівлі медичної апаратури на власний розсуд, та вміло прикривають свою злочинну діяльність.

Одним з таких осіб є Домбровський Олександр Рудольфович, який через невстановлених посадових осіб Київської міської державної адміністрації (далі — КМДА), шляхом шантажу, залякування та підкупу затверджує всі тендерні закупівлі повʼязані з медичним обладнанням, являється куратором в медичній сфері від СБУ та лобіює інтереси Гаєвського К.С.

Діючі схеми побудовані ще за попередніх керівників департаменту охорони здоровʼя КМДА, продовжують працювати і надалі, незважаючи на спроби діючого керівництва повернути все в правове «русло» з метою надання мешканцям та гостям міста Києва якісних, кваліфікованих та повних медичних послуг.

Фактично схема «Гаєвського-Домбровського» продовжуює процвітати під «дахом» окремого підрозділа СБУ, які здійснюють протиправний вплив на співробітників Департаментів охорони здоровʼя та головних лікарів медзакладів з метою схиляння до підписання з фірмами Гаєвського К.С. договорів (з «безпечними» та вигідними умовами для постачальника) на поставку медичної апаратури.

Прикладом вищевказаних злочинних дій є відсутність поставки необхідного генератору до апарату КТ в Дитячій клінічній лікарні №7 м. Києва (в приміщенні якої знаходиться Київський міський центр дитячої нейрохірургії), не зважаючи на наявність необхідного фінансування та підписаного договору на обслуговування з однією компанією з орбіти Гаєвського К.С., а саме ТОВ «Інмед Україна», що в результаті призвело до 2-х місячної зупинки роботи такого необхідного в нейрохірургії апарату КТ.

Найбільш цинічним в даному випадку є те, що до Київського міського центру дитячої нейрохірургії потрапляють саме діти, з різноманітними тяжкими травмами, які не рідко потребують негайного хірургічного втручання, а відсутність в приміщенні лікарні працюючого апарату КТ, призводить до вимушеного транспортування (іноді по декілька разів на день, дітей яких взагалі не можна рухати) до інших медичних закладів у яких існує можливість проведення обстеження на апараті КТ.

Такі випадки є непоодинокими і характерними у всіх регіонах України та наражають пацієнтів на небезпеку, яка може призвести до летальних наслідків.

Однак, незважаючи на встановлені та досліджені в СБУ факти надання компаніями Гаєвського К.С. («УМТ+», «УМТ», «Медторг», «НВО «ДІКСІОН Україна») органам митного контролю недостовірних відомостей щодо вартості апаратів під час переміщення на територію України застарілого обладнання «Toshibа» та використовуючи підконтрольні компанії в Словаччині («InMeds.r.o.», «In-Xmedicals.r.o.», «SVST002 S.R.O.», «PanaxF.C.S. s.r.o.», «IntegralColServiss.r.o.») з метою незаконного виведення коштів державного та місцевого бюджетів в особливо великих розмірах, схеми продовжують функціонувати і приносити надприбуток своєму власнику та покриваючим, злочинні дії, особам.

Таким чином, аналізуючи наявну інформацію, знаходить своє підтвердження функціонування на території України маштабної злочинної групи в сфері закупівлі для закладів охорони здоровʼя медичної апаратури, на чолі якої знаходиться Гаєвський К.С., діяльності якої сприяють невстановлені службові особи з Департаментів охорони здоров’я ОДА, головні лікарі окремих медичних закладів та окремі правоохоронні органи, в діях якихбезспірно вбачають ознаки кримінальних правопорушень.

 

З огляду на вищевказане, керуючись статтею 86 Конституції України та статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас:

  1. В порядку вимог ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з метою проведення перевірки вищевикладених фактів та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
  1. Перевірити стан досудового розслідування в кримінальних провадженнях внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42013080040000048, № 52017000000000598, № 12016080060001586, № 12016101070000215 та № 12018030000000436 з метою встановлення можливого протиправного впливу сторонніх осіб на проведення/завершення розслідування. 
  1. У разі встановлення будь-яких порушень вимог чинного законодавства України під час проведення досудових розслідувань у вищевказаних кримінальних провадженнях вжити дієвих заходів стосовно припинення правопорушень та вирішити питання щодо притягнення винних до відповідальності.

Про прийняте рішення прошу Вас повідомити мені в порядку і строки, визначені ч. 2 ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України».

 

З повагою,
А.Л. Деркач

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone